Dzień Misia

Światowy  Dzień Pluszowego Misia.

Najmilszym przyjacielem każdego dziecka jest pluszowy miś. Nie tylko maluchy lubią Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, czy Misia Uszatka. Wielu dorosłych przechowuje jeszcze swojego pluszowego przyjaciela. Ponieważ miś pozostaje najważniejszą zabawką każdego dziecka i jest bohaterem wielu książek, dlatego też dzień 25 listopada ustanowiono Światowym Dniem Pluszowego Misia.

Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w minispektaklu połączonym z nauką i zabawą. Spotkali się ze sympatycznym misiem Ambrożym w dniu jego urodzin. Bohater spektaklu budzi się radosny i niecierpliwie czeka na przyjaciół. Czas mija, jednak nikt nie przychodzi. Dzieci razem z animatorem przygotowują dla misia urodzinową niespodziankę. Wspólne śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu, taniec i wykonanie prezentu dla misia, to pełna radości i emocji zabawa.

Zabawa rozweseliła nawet nielicznych „smutasów”. W podziękowaniu za wspólne występy wszystkie dzieci otrzymały drobne prezenty i słodycze.