Wizyta w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny Dom”

Wizyta w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny Dom”

Od kilku lat nasza szkoła utrzymuje stały kontakt z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą „Przyjazny Dom”, która jest instytucją typu socjalizacyjnego, przeznaczoną dla 28 dzieci. W placówce przebywają dzieci do 18 roku życia i dłużej - jeżeli kontynuują naukę szkolną, biorąc jednocześnie udział w procesie usamodzielnienia. Dla maluchów, które nie mają możliwości powrotu do rodziny naturalnej, poszukiwane są rodziny zastępcze, a po unormowaniu sytuacji prawnej dzieci umieszczane są w rodzinach adopcyjnych. W „Przyjaznym Domu” mogą przebywać również dzieci niepełnosprawne. Jeśli nie ma uzasadnionych przeciwwskazań, zawsze podejmowane są wysiłki, by zapewnić im optymalnie dopasowaną do ich potrzeb opiekę.

Harcerze podczas kiermaszu świątecznego, co roku zbierali pieniądze na paczki świąteczne dla dzieciaków z tej placówki. W październiku na prośbę p. pedagog Katarzyny Wróbel nasi uczniowie udali się tam z wizytą.  Martyna Wojciechowska i Julia Stokłosa z klasy VI a oraz Gabriela Janosz i Dagmara Poniewska z II b z gimnazjum wraz z opiekunem - p. Angeliką Klimek spędziły kilka godzin na zabawie z kilkorgiem podopiecznych.

Dzieci bardzo się ucieszyły i będą czekały z utęsknieniem na kolejne spotkanie.