Spotkanie z podróżnikiem - RPA.

Spotkanie z podróżnikiem  - RPA - Opowieści z Czarnego Lądu.

Jaką tajemnicę skrywają zaklinacze węży? Jak prawidłowo zawiązać turban? Jak smakuje ślimak? Na te oraz inne równie intrygujące pytania odpowiedź usłyszeli uczniowie nasze szkoły. Podróżnik udzielił uczniom praktycznych rad. Ostrzegał, aby nie trzymać na dłoni opuncji – owocu kaktusa, gdyż wbiją się do niej kolce. Zdradził, że najprostszym sposobem na wyciągnięcie kłujących igieł jest guma do żucia!

Tym razem pan Samuel Kempski zabrał nas na wyprawę do Republiki Południowej Afryki, państwa na południu Czarnego Lądu. Prowadzący przedstawił charakterystyczne cechy tego odległego kraju, jak również wiele atrakcyjnych informacji. Piękne zdjęcia i oryginalne pamiątki z podróży zaciekawiły nas wszystkich.

To była fascynująca „podróż”.