Półkolonia 2013

PÓŁKOLONIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚW. JADWIGI

KRÓLOWEJ POLSKI W LISIEJ GÓRZE

Organizowanie wypoczynku letniego młodzieży to już tradycja placówki. Taka forma spędzania czasu wolnego cieszy się dużym zainteresowanie uczniów oraz ich rodziców. Tegoroczna półkolonia trwała tydzień - od 1 do 5 lipca, wzięło w niej udział 47 uczniów z naszej szkoły. O sprawną organizację wypoczynku, jak co roku, zadbał: dyrektor Zespołu Szkół w Lisiej Gorze - Jerzy Sadłoń, kierownik półkolonii - Katarzyna Janiszewska - Rusek. Funkcję opiekunów pełnili natomiast nauczyciele Szkoły Podstawowej, którzy nieodpłatnie, w formie wolontariatu, dbali o bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek swoich podopiecznych.

W pierwszym dniu zorganizowana została wycieczka do Tarnowa do Parku Linowego, gdzie uczestnicy półkolonii mogli spróbować swoich sił na trasie wspinaczkowej. Wszyscy przeszli wstępny kurs, a następnie udali się na tory linowe. Spróbowali swoich sił i dowiedli swej odwagi, a tej nie mogło zabraknąć ponieważ niektóre przeszkody były naprawdę wymagające i trudne.

W drugim dniu odbyła sie wycieczka rowerowa do stadniny koni państwa Jarmułów w Starych Żukowic połączona z pieczeniem kiełbasek. Trasa wycieczki była bardzo wymagająca ale przyjemna - wszyscy ukończyli trasę z ogromną satysfakcją. Wycieczka wzmogła apetyty i szybko przystąpiono do pieczenia kiełbasek, które znikały w zawrotnym tempie.

Kolejnego dnia odbyły się rozgrywki sportowe na boiskach Orlik, były to turnieje w piłkę nożną, piłkę siatkową, oraz tenisa ziemnego. Po trudach rywalizacji udaliśmy się do Dąbrowy Tarnowskiej na basen. Zabawa była przednia, zwłaszcza na zjeżdżalni wodnej.

Następnego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Zalasowej zwiedzać Wioskę Indiańska. Poznaliśmy tradycję i obyczaje indiańskie, zmagaliśmy się na torze przeszkód, polowaliśmy na bizony, uczyliśmy się strzelania z łuku - na koniec wzięliśmy udział w zawodach łuczniczych. Obecne Indianki pomalowały twarze wszystkim uczestników w rożne indiańskie symbole. Na pożegnanie odtańczywszy wspólny taniec.

Ostatniego dnia półkolonii odbył się wyjazd do kina do Tarnowa na sens w 3D “Uniwersytet Potworny” animowany film okazał się bardzo ciekawy, miał wiele śmiesznych wątków, które bawiły wszystkich uczestników.

Cały program półkolonii okazał się bardzo udany. Atrakcji i doskonałej zabawy nie brakowało, a uczestnicy pytali o przyszłoroczne atrakcje. Cieszymy się i zapraszamy za rok.