Wycieczka do przedszkola.

WYCIECZKA DO PRZEDSZKOLA

Dzieciom sprawia przyjemność aktywna zabawa na świeżym powietrzu, uwielbiają zabawy na karuzeli, huśtawce czy w piaskownicy. Dlatego uczniowie z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do przedszkola w Lisiej Górze. Czekał tam na nich… plac zabaw. Radosne piski, śmiechy zapowiadały, że na pewno będzie to udany dzień. Beztroskie harce są nie tylko przyjemne, ale też pożyteczne, kształtują koordynację ruchową dziecka i budują sprawność fizyczną. Maluchy potrzebują aktywności do prawidłowego rozwoju psychomotorycznego, dlatego zabawy w ruchu są jak najbardziej wskazane. W trakcie zabawy dociera do nich mnóstwo bodźców, takich jak kolory i kształty przedmiotów, czy też wrażenia związane z dotykaniem metalu, drewna czy plastiku. Tak dzieci uczą się świata, tego, że niektóre przedmioty są miłe i lekkie, a inne ciężkie i trzeba na nie uważać. Wspólna zabawa to również okazja do przekazania dziecku wzorców zachowań. Na placu zabaw maluchy trenują nie tylko swoje ciało, ale również umiejętności społeczne: uczą się stać w kolejce do zjeżdżalni, wymieniać się foremkami czy wspólnie wprawiać w ruch karuzelę. To trening współpracy, kreatywności, i współzawodnictwa. Dzieci nie tylko poznają zasady współżycia w grupie, ale też lepiej rozumieją własne możliwości. Zaczynają się uczyć, jak budować relacje z innymi maluchami. Zdobywają wiedzę o sobie i kontaktach między rówieśnikami. Gdy dzieci szaleją na huśtawkach, kręcą się na karuzelach, wspinają po drabinkach, ćwiczą mnóstwo umiejętności. Takich, które przydadzą się przez wiele, wiele lat!

Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń i poczucia wspaniale spędzonego czasu.