Zielona szkoła w Kościelisku.

ZIELONA SZKOŁA W KOŚCIELISKU.

W dniach od 17 do 20 maja 2013 roku uczniowie klasy IIIa, IIIb, IVa z Zespołu Szkół w Lisiej Górze wraz z wychowawcami uczestniczyli w wyjeździe na „Zieloną Szkołę” do Kościeliska koło Zakopanego.

Cztery wspaniałe dni spędzili w „Pałacu Tatrzańskim”, w zacisznym miejscu położonym w świerkowym lesie, z widokiem na Giewont i Czerwone Wierchy. Korzystali z wielu atrakcji regionu oraz położonych w bezpośrednim sąsiedztwie tras turystycznych. Podczas pobytu w górach brali udział w wielu atrakcyjnych wycieczkach po okolicy, zachwycając się urokiem Tatr. Wędrowali po jednej z najpiękniejszych dolin- Dolinie Kościeliskiej. Wzorowo zaliczyli przejście aż do schroniska „Ornak”.

W Zakopanem nasi uczniowie wyjechali wyciągiem krzesełkowym i kolejką szynową na Gubałówkę. A spacerując po Krupówkach i Krzeptówkach poznali specyficzny klimat Zakopanego. Zmierzyli się również z wysokością, będąc na Wielkiej Krokwi. Sami wykonali pamiątki z gór, malując swoje wrażenia na szkle. Wieczory umilały im tańce, zabawy, konkursy.

Pobyt na „Zielonej Szkole” znacznie wzmocnił więzi koleżeńskie, integrując zespoły klasowe. Uczniowie racjonalnie, bezpiecznie wypoczywali i regenerowali siły, nie tracąc kontaktu z nauką. Pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do szkoły.