Kolędnicy misyjni 2012

Kolędnicy misyjni

W Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lisiej  Górze, dzieci z Zespołu Szkół ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum  pod opieką katechetów: s. Urszuli Piwowar i księdza Grzegorza Krakowskiego  wspólnie włączają się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych na rzecz dzieci w krajach misyjnych.

Rozesłanie Kolędników Misyjnych w naszej parafii odbyło się w uroczystość św. Szczepana 26 XII 2012 r. podczas Mszy św., której oprawę liturgiczną przygotowali członkowie grup kolędniczych.

Ks. Proboszcz Stanisław Szałda zachęcał Parafian do tego, by otwarli drzwi domów i mieszkań dla grup kolędników misyjnych. Na zakończenie odbyła się ceremonia rozesłania 17 grup kolędników misyjnych i błogosławieństwo, żeby idąc do ludzi, zanieść im radość i pokój.

Następnie kolędnicy, w pięknie przygotowanych strojach, z gwiazdą, pod opieką dorosłych z Akcji Katolickiej i Rady Duszpasterskiej wyruszyli, by odwiedzić prawie 600 rodzin naszej Parafii. Wszyscy byli bardzo gościnni. Oprócz ofiar obdarowywali dzieci słodyczami i gorącą herbatką.  Zebrane przez kolędników ofiary wyniosły 6512zł i 10 euro. Kolędnikom towarzyszyło zmęczenie, łzy i radość – prawie jak na misjach. Wyruszyli po to, by z odwagą dzielić się wiarą i przyznać się do Nowonarodzonego, a przy tym pomóc dzieciom z krajów misyjnych, które na co dzień doświadczają biedy.