Impresja wigilijna 2012

SZKOLNA IMPRESJA WIGILIJNA 2012

Wigilia rozpoczyna Święta Bożego Narodzenia - rodzinne święta, pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku, wieczorem wzajemnego zbliżenia, lekcją miłości, zadumy i refleksji. Gromadzi nas tu Boże Narodzenie. Stajemy przy żłóbku Boga - Człowieka, my - ludzie XXI wieku.

Wigilia...Dziwny urok kryje się dla nas w tym jednym prostym słowie. Wzrusza i rozrzewnia, czarem wspomnień przemawia do duszy. Wspomnienia… ileż w tym dniu wigilijnym ciśnie się ich do głowy! Oto przed nami staje cichy dom wiejski. Wewnątrz widno i ciepło. Duży pokój, pośrodku stół pięknie nakryty. Przed oczyma śnieżnej białości opłatek z rąk do rąk przechodzi, a echa życzeń i błogosławieństw gdzieś rozbrzmiewają w oddali.

Starajmy się w ten wieczór ubrać choinkę, zapalić świeczki, przykryć stół śnieżnym obrusem, wybaczyć nieprzyjaciołom, być sercem i myślą z bliskimi. Pomimo zmęczenia bądźmy w tym dniu dla siebie mili i uśmiechnięci, bo kontynuowanie tych tradycji jest największą potrzebą ludzką.

Przy żywicznym zapachu strojnej choinki płyną nam piękne chwile polskiej Wigilii ze wspólnie śpiewaną kolędą, upragnionym gościem przy stole w kochającym rodzinnym kole.

W naszej szkole uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawczyń p. M. Wielgus i p. L. Kawy przygotowały piękną impresję wigilijną.