Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Turniej piłki nożnej halowej dziewcząt

Turniej piłki nożnej halowej dziewcząt.

W naszej szkole odbył się gminny turniej piłki nożnej halowej dziewcząt. Przyjechało do nas osiem drużyn z całej gminy. Zawody odbywały się fair play i dziewczyny z Lisiej góry weszły z pierwszego miejsca do półfinału powiatowego. W kolejnych zawodach nie było już tak łatwo jak poprzednio. Wygrałyśmy  z Wojniczem, Zgłobicami i Wolą Rzędzińską, a gdy przyszedł czas na mecz z Wietrzychowicami, przegrałyśmy 2:1. Zakwalifikowałyśmy się do Finału Powiatowego. Nasza pieśń, która brzmi: „Tak się bawi UKS", rozbrzmiała na całą halę. Pojechałyśmy na kolejną część turnieju do Gromnika. Spotkałyśmy tam bardzo mocne oraz dobre drużyny. Pierwszy mecz zagrałyśmy z gospodarzami, niestety dziewczyny okazały się lepsze i zwyciężyły z nami 1:0. Kolejne mecze były bardzo pechowe, nie mogłyśmy strzelić żadnego gola i wszystkie skończyły się wynikiem 0:0.

Przy rozdawaniu nagród okazało sie, że jesteśmy drugą najlepszą drużyną w powiecie tarnowskim. Za nami umiejscowiły się Strzyżyce i Wietrzychowice, a Gromnik przeszedł do następnego etapu.  Do szkoły wróciłyśmy ze srebrnymi medalami wiszącymi na szyi, a nasze twarze rozjaśniał uśmiech i zadowolenie.

Magdalena Armatys kl. VI a