Baśnie polskie

23 listopada 2012r., godz. 9.15 - gwar w szkole i przed szkołą. No cóż, "maluchy" - czyli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wyruszają do Tarnowa.

Wyjazd był dość nietypowy. Jechaliśmy do kina Marzenie na przedstawienie teatralne. Czyli krótko: „do kina na teatr” - jak komentowały dzieciaki. Gdy już rozsiedliśmy się w kinie, pogasły światła, panie przestały nas upominać: „w teatrze się nie je - to nie wypada” - zaczął się spektakl. Wrocławski Teatr Edukacji ARTENES zaprezentował sztukę pt. "Baśnie polskie". A były to baśnie niezwykłe i niezbyt znane: historia o bazyliszku, złotej kaczce, Waligórze i jego bracie Wyrwidębie.

Magii dodawały efekty specjalne (światła, dym, dźwięki), które przyprawiały nas o gęsią skórkę, a wspaniała muzyka i wpadające w ucho piosenki wprawiały w radosny nastrój. Ale to nie wszystko. Dzieci musiały też podpowiadać postaciom, co mają zrobić, pomagać w niektórych sytuacjach…, więc niektórzy wrócili z bolącymi gardłami.

Czas minął szybko. Mamy nadzieję, że wrocławski teatr jeszcze do nas przyjedzie. Chętnie obejrzymy następne przedstawienie. A póki co, możemy powspominać, oglądając zdjęcia. Mówię Wam - żałujcie, że Was tam nie było!