Ślubowanie klas pierwszych 2012/2013

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej

im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze.

Poniedziałek 19 listopada 2012r. to dzień wyjątkowy dla naszych pierwszoklasistów. Tego dnia o godz. 10.30 rozpoczęła się uroczystość pasowania na ucznia naszej szkoły. Uczniowie obu klas już od wielu dni przygotowywali się pilnie do tego wydarzenia. Powtarzano wiersze i piosenki, ćwiczono każdy gest - bo przecież taki ważny dzień nie zdarza się często.

Tego dnia od rana już wszyscy byli w pełnej gotowości. Rodzice zadbali o prezenty i poczęstunek, dzieci wystrojone w biało - czarne stroje i granatowe birety oraz kokardki niecierpliwie czekały na początek akademii.

No i zaczęło się! Zaproszeni goście i cała społeczność uczniowska mogła obejrzeć krótki występ artystyczny w wykonaniu klas pierwszych. Drobne wpadki recytatorskie nie zwróciły większej uwagi publiczności. Liczył się wdzięk i urok artystów, którzy pierwszy raz występowali w tej szkole.

Zaraz potem odbyło się ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Dzieci odśpiewały hymn szkolny, a następnie po odczytaniu fragmentów tekstu ślubowania przez pana Dyrektora mgr Jerzego Sadłonia odpowiadały gromkim"ślubuję"!

Pan Dyrektor ogromnym ołówkiem pasował każdego z pierwszaków na ucznia. Pan Wicedyrektor mgr inż. Andrzej Barwacz wręczył dyplomy i życzył powodzenia w nauce. Było bardzo miło i uroczyście. Pierwszaki stały dumne i przejęte tak bardzo, że nawet do zdjęcia trudno było ich namówić do uśmiechu.

Nie zabrakło też prezentów od Samorządu Uczniowskiego i rodziców. Wesołe baloniki i przepyszne słodycze umiliły dalszy czas spędzony w tym dniu w szkole.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym ważnym dla naszych uczniów wydarzeniu!

mgr A. Taraszka, mgr A. Klonowicz

Rota ślubowania

„Ślubuję rzetelnie spełniać powinności ucznia,

szanować wszystkich, którzy pracują w szkole po to,

aby nam było w niej dobrze.

Chcę swoją nauką i zachowaniem

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Będę dążył do rozwoju swojej osobowości

W duchu umiłowania ojczyzny

i poszanowania tradycji narodowych".