Konkurs historyczny

7 listopada 2012 r. odbyła się w naszej szkole XVIII edycja Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej”.

„Znając dzieje swojego narodu zyskujemy bardzo wiele. Przede wszystkim dobrze jest wiedzieć "jak to było kiedyś", oraz jak państwo powstało. Często kraje prowadziły wojny i dobrze jest mieć świadomość, dlaczego żyjemy w wolnym państwie, kto walczył o tą wolność. Najczęściej wojny pochłaniały milionowe, krwawe ofiary, więc powinniśmy o nich wiedzieć chociażby ze względu na wielki szacunek i pamięć o nich. Ojczyzna jest przecież w życiu każdego patrioty najważniejsza i powinniśmy dbać o to, by nie zatarły się nasze wiadomości o niej, bo w przeciwnym razie jak moglibyśmy się nazwać się Polakami?”

Wzięło w nim udział 5 dziewczynek z klas piątych.

Najlepsze wyniki osiągnęły:

Aleksandra Osińska – 32 p. –  84 %

Wanda Komorowska – 27 p. – 70 %.

Obydwom dziewczynkom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.