Dzień patrona szkoły.

27 października obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Był to dzień wolny od nauki, poświęcony na uroczystości związane z naszą Patronką - św. Jadwigą Królową Polski. Do Święta przygotowaliśmy się wcześniej, dekorując każdą klasę gazetką o św. Jadwidze. Tradycyjnie już zorganizowane zostały konkursy: wiedzy i plastyczny.

W dniu świątecznym spotkaliśmy się wszyscy w kościele parafialnym w Lisiej Górze, gdzie Mszę św. celebrował i wygłosił homilię ks. Grzegorz Krakowski. Uroczysty charakter nabożeństwa podkreśliły śpiewy scholi pod kierunkiem s. Urszuli. Towarzyszył nam poczet sztandarowy. Następnie autokarami udaliśmy się do szkoły, gdzie w hali sportowej odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez klasy szóste. Uczniowie tych klas roztoczyli przed naszymi oczami sceny z życia Królowej: koronację, przybycie króla Władysława Jagiełły, decyzję o odnowieniu Akademii Krakowskiej, opiekę nad biednymi poddanymi. Dowiedzieliśmy się też, jak wyglądało codzienne życie na Wawelu, np. co jadano. Mieliśmy możliwość podziwiać mądrość, dobroć, pobożność, wykształcenie królowej Jadwigi. Wspomnieliśmy również wydarzenia beatyfikacji i koronacji św. Jadwigi Królowej przez papieża Jana Pawła II w 1979 i 1997 roku. Młodzi aktorzy wystąpili w strojach z epoki, które pomogli skompletować rodzice. Po akademii rozdane zostały nagrody dla zwycięzców w konkursach o św. Jadwidze Królowej Polski.

Święto Patrona Szkoły obchodziliśmy już 11 raz, każdego roku jest ono dla nas wielkim przeżyciem, wzbogaca naszą wiedzę o Patronce i stanowi okazję do przypomnienia, jak wiele możemy z Jej wzoru czerpać.