Dzień Papieski

34. ROCZNICA WYBORU PAPIEŻA JANA PAWŁA II

Dnia 16 października 2012 roku w naszym Zespole Szkół odbyła się akademia z okazji 34. rocznicy wyboru naszego rodaka, Karola Wojtyły, na Stolicę Piotrową. Uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali program artystyczny o Ojcu Świętym Janie Pawle ll. Przypomniano życiorys Papieża, ważniejsze wydarzenia z Jego życia, cytowano niektóre Jego słowa oraz wyświetlano zdjęcia. Uroczystość uświetnił chórek uczniów, który bardzo ładnie śpiewał piosenki. W ten sposób uczciliśmy pamięć o Ojcu Świętym Janie Pawle ll.

Kilka słów o naszym polskim papieżu:

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Rodzice papieża to Karol i Emilia. Miał dwójkę rodzeństwa: starszego o 14 lat brata Edmunda i siostrzyczkę, która zmarła w wieku niemowlęcym. Gdy miał 9 lat, zmarła mu mama, 3 lata później brat, a gdy miał 21 lat, odszedł ukochany tata. Karol Wojtyła zaraz po zdaniu matury rozpoczął studia polonistyczne. Podczas studiów wybuchła ll wojna światowa. Młody Karol pracował wtedy w kamieniołomach i zakładach chemicznych. W tym czasie zdecydował, że zostanie księdzem. Młody kapłan bardzo kochał młodzież, góry, piesze wycieczki i spływy kajakowe. W wieku 38 lat został biskupem, a 16 października 1978 roku wybrano Go na papieża. Przyjął imiona Jan Paweł ll. Karol Wojtyła został pierwszym od 500-set lat papieżem, który nie był Włochem. Ojciec Święty Jan Paweł ll to wspaniały człowiek, otwarty dla ludzi i wielki patriota. Wiele podróżował, odbył 104 pielgrzymki po całym świecie. W Polsce był 9 razy. Bardzo kochał Polskę i cały świat. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku.

Kamila Żołądź, kl. 6b