ORTOGRAFIA NA WESOŁO

Uczniowie naszej szkoły (kl. IV – VII) mieli przyjemność znów spotkać się z dwoma krakowskimi aktorami – p. Wojciechem Habelą i p. Jackiem Lecznarem, którzy tym razem przygotowali spektakl pt.: „Ortografia na wesoło”.

Podarowano nam solidną porcję wiedzy z zakresu zasad polskiej pisowni.  Jak zawsze podczas swoich spektakli, aktorzy umieli skupić i utrzymać uwagę widowni, a ucząc – bawili (albo bawiąc – uczyli). Nie brakło emocji, gdy wybrani uczniowie sprawdzali swe umiejętności ortograficzne przed wszystkimi zebranymi.

Lekcja ta stworzyła także okazję do przyjrzenia się z bliska fachowej grze aktorskiej.

Wiemy, że w przygotowaniu jest następne przedstawienie, również dotyczące nauki o języku.