Dzień krawata

„Śmiej się dużo, marudź mało,

do klasówek wkuwaj śmiało,

bądź mądrzejszy niż komputer,

szybszy niż japoński skuter”

DZIEŃ KRAWATA

W poniedziałek 30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował pewną zabawę…

Wszyscy uczniowie zobowiązani zostali do założenia krawata (dziewczynki również). Krawat miał być kolorowy, śmieszny i oryginalny. Nagrodą było zwolnienie z odpowiedzi ustnej z jednego, dowolnie wybranego przedmiotu. Nic więc dziwnego, że uczniowie uruchomili swoją wyobraźnię i wykazali się niezwykłą pomysłowością. Były więc krawaty wykonane własnoręcznie z przeróżnych materiałów, pożyczone od taty lub wujka oraz własne – ozdobione z niezwykłą fantazją. W szkole było zabawnie, kolorowo i po prostu inaczej. Uczniowie z dumą prezentowali swoje krawaty. Na każdym kroku można było spotkać uśmiechnięte twarze i zadowolonych uczniów, których ominęło tzw. „pytanie”.

Będziemy długo wspominać ten dzień. Wszystkim chłopcom z krawatem lub bez składamy serdeczne życzenia.

Szkolny reporter – Martyna Wojciechowska, uczennica kl. VI a