DEN 2012

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Rok kalendarzowy, jak obliczono, liczy 365 dni. Rok szkolny jest krótszy, ale jeszcze nigdzie na świecie nie obliczono dokładnie, ile dni powinien w sobie mieścić. W tej sprawie są dwa stanowiska: nauczyciele twierdzą, że rok szkolny jest stanowczo za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania, a uczniowie uważają, że jest za długi, ponieważ program nauczania nie mieści się w ich głowach.

Mimo niezgodności poglądów w sprawie liczby dni w roku szkolnym, wszyscy są zgodni co do jednego, że muszą się w nim zmieścić obchody ważnych świąt. Jednym z takich dni jest Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela.

To nie dzień! To wydarzenie!

Tak też było właśnie w Zespole Szkół w Lisiej Górze.

12 października odbyła się uroczysta akademia z okazji tego święta. Przygotowali ją wspólnie uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Ciekawy montaż słowno – muzyczny przeplatany był scenkami humorystycznymi, wziętymi z życia szkoły. Wszyscy miło się bawili. Wiedząc jak piękna, ale zarazem odpowiedzialna jest praca nauczyciela, z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Nauczycielom i Pracownikom obsługi życzenia zdrowia, szczęścia w życiu osobistym, by w codziennej pracy towarzyszyło spełnienie zawodowe, zaufanie i szacunek.

Chylimy głowy w ogromnej podzięce.