Małopolski Konkurs Biblijny „Z Dobrą Nowiną przez życie”

Małopolski Konkurs Biblijny

„Z Dobrą Nowiną przez życie”

W dniu 19 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie”. Wzięło w nim udział czternaścioro uczniów, którzy z odwagą i chęcią podjęli trud czytania Słowa Bożego, do którego zachęca nas również Papież Franciszek w słowach: „Słowo Boże jest światłem, które ukierunkowuje naszą pielgrzymkę, karmi naszą wiarę i odradza ją. To Słowo Boże nieustannie odnawia nasze serca i nasze wspólnoty. Dlatego nie zapomnijmy, aby je czytać i rozważać każdego dnia, aby stało się dla każdego jakby płomieniem, jaki nosimy w sobie, aby oświetlić nasze kroki, a także kroki tych, którzy podążają obok nas, być może z trudem starając się znaleźć drogę do Chrystusa. Zawsze ze Słowem Bożym w ręku, małą Ewangelią w kieszeni, w torbie, zawsze, aby ją czytać! Nie zapominajcie o tym! Słowo Boże niech zawsze będzie ze mną!” (Papież Franciszek, 6.01.2015)

Uczniowie biorący udział w konkursie:

1. Żaneta Sygnator, kl. IV c

2. Agnieszka Czop, kl. V a

3. Lena Guratowska, kl. V a

4. Julita Sweder, kl. V a

5. Konrad Kalisz, kl. V b

6. Filip Gniewek, kl. V b

7. Kacper Grzebień, kl. V b

8. Maksym Małecki, kl. V b

9. Konrad Kołton, kl. VI a

10. Regina Wojciechowska, kl. VI a

11. Martyna Szatko, kl. VI a

12. Kinga Białas, kl. VII a

13. Natalia Zugaj, kl. VII a

14. Magdalena Różycka, kl. VIII b

Dwóch uczniów, Kacper Grzebień i Konrad Kalisz, zakwalifikowało się do etapu rejonowego Konkursu Biblijnego. Konkurs odbędzie się 11 lutego 2019 roku w Tarnowie.

Gratulujemy i życzymy, by lektura Biblii i refleksja nad jej treścią inspirowała nas wszystkich do wzrastania w najwyższych wartościach kształtowania swego życia w prawdzie i miłości oraz budowania lepszego i piękniejszego świata.