JESIENNA LIGA SZACHOWA

Młodzi szachiści SP w Lisiej Górze intensywnie spędzili jesienne weekendy uczestnicząc w kilku lokalnych turniejach szachowych. W turnieju drużynowym o Puchar Burmistrza Żabna ekipa w składzie Krystian Sweder, Szymon Jarowski, Paweł Opiła i Jakub Szczepanik zajęła 3 miejsce w klasyfikacji juniorskiej. 13 października Dwie drużyny UKS Lisek Lisia Góra pojechały do Rzuchowej na rozgrywaną po raz pierwszy Amatorską Ligę Dziecięcą. Jest to nowa inicjatywa Małopolskiego Związku Szachowego oraz Urzędu Wojewódzkiego. W gronie 23 drużyn nasze drużyny spisały się bardzo  dobrze zajmując 2 lokatę co dało awans do turnieju finałowego w Krakowie. W turnieju wystąpili Agnieszka Czop, Julita i Krystian Sweder, Szymon i Wojtek Jarowscy, Jakub Olszówka, Jakub Szczepanik oraz  Paweł Opiła. Podziękowania dla Pana Marka Opiły za pomoc w wyjeździe na ten turniej.  Dodatkową nagrodą za dobrą grę było 5 kompletów szachowych które trafiły do bazy szkolnego klubu. Kolejny   turniej odbył się w Lisiej Górze w ramach bardzo prężnie rozwijającej się Pogórzańskiej Ligi Szachowej. Przyjechała rekordowa ilość 22 drużyn z czego 3 drużyny zostały stworzone z uczniów uczestniczących w zajęciach szachowych w Lisiej Górze. Tym razem wygrała doświadczona drużyna Strusinianki (Kuliga Roman, Papuga Andrzej, Dworak Leszek, Marek Wojcieszek) przed juniorami Kany oraz Grupą Azoty.  Jesień oraz zima to czas wielu turniejów szachowych, ich terminy oraz regulaminy można znaleźć na stronach Małopolskiego Związku Szachowego. Wszystkie chętne dzieci z naszej Gminy (i nie tylko) zapraszamy na zajęcia szachowe w szkole w Lisiej Górze w czwartki o godz. 16.