Rodzinny Bieg Stulecia

W dniu 13.10.2018 r. odbył się w naszej szkole Rodzinny Bieg Stulecia. Celem biegu było uczczenie Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, a również integrowanie środowiska lokalnego, propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Organizator, którym była Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze, zadbał, aby każdy, kto przyszedł uczcić setną rocznicę, poczuł ducha patriotyzmu. Główny dystans, jaki musieli pokonać biegacze, to 1918 metrów. Trasa biegu przebiegał ulicami Szkolną oraz Zagumnie, wzdłuż której nasi pedagodzy ustawili flagi narodowe. Uczniowie szkoły zaangażowani w organizację malowali na twarzach uczestników barwy narodowe. W biegu głównym udział brały całe rodziny, a na linii startu wśród mieszkańców stanął sam Wójt Gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła, który był ogromnym wsparciem dla biegaczy, ale jeszcze większym dla organizatorów. Wraz z dyrektorem, Jerzym Sadłoniem, wręczał statuetki najlepszym zawodnikom w kategorii kobiet i mężczyzn. Dla nas każdy kto wraz z naszym Gronem pragnął upamiętnić ten wyjątkowy dzień był zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy medal.  Zorganizowane zostały również biegi dla dzieci na dystansie 60 oraz 400 metrów. Najlepsi, oprócz pamiątkowego medalu, otrzymali nagrody rzeczowe. Dla wszystkich obecnych przygotowany został ciepły posiłek oraz napoje.

Jedną z głównych atrakcji były pokazy przygotowane przez Jednostkę Wojskową JS 2083. Żołnierze prezentowali sprzęt oraz broń, malowali twarze na tak zwany „kamuflaż”, najmłodsi szukali „min” profesjonalnym sprzętem.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy zarówno ukończenia biegu, jak również wspaniałej postawy patriotycznej. Dziękujemy za wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisiej Górze, która czuwała nad bezpieczeństwem biegaczy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przebiegu obchodów patriotycznych upamiętniających odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości.

Ogromne podziękowanie Dyrekcja Szkoły kieruje pod adresem pomysłodawczyni oraz osoby która nadzorowała całość biegu - Pani Katarzynie Janiszewskiej – Rusek - za serce włożone w przygotowanie imprezy sportowej.

film z biegu...