• Odwiedziło nas: 1482052

Gminny Konkurs Czytelniczy „Jeden z … najlepszych”

Gminny Konkurs Czytelniczy

„Jeden z … najlepszych”

Co drugi rok Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Brzozówce organizujeGminny Konkurs Czytelniczy „Jeden z … najlepszych”.

W tegorocznej VII edycji miłośnicy czytelnictwa z klas IV – VII mieli możliwość bliżej poznać książki: „Tajemnicza wyprawa Tomka” Alfreda Szklarskiego i „Baśniobór” T.I Brandona Mulla.

Eliminacje odbyły się w szkołach 10 maja – w formie pisemnej. Należało odpowiedzieć na bardzo trudne pytania. U nas z tej próby zwycięsko wyszła Aleksandra Różycka, uczennica kl. Vc, i to ona 17 maja reprezentowała naszą szkołę w finale w Brzozówce. Tam padło mnóstwo szczegółowych pytań o treść obu lektur, przy czym – jak w znanym teleturnieju „Jeden z dziesięciu” – czas na podjęcie odpowiedzi był ograniczony.

Ola zajęła piąte miejsce. Wróciła z dyplomem, bogatsza o nowe wrażenia i doświadczenia.