• Odwiedziło nas: 1481937

V EDYCJA PRZEDSIĘWZIĘCIA „ROZWINĄĆ SKRZYDŁA – PAMIĘTAJĄC O PRZESZŁOŚCI”

V EDYCJA PRZEDSIĘWZIĘCIA

„ROZWINĄĆ SKRZYDŁA –

PAMIĘTAJĄC O PRZESZŁOŚCI”

Rok 2018 został uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.

Z tej dziejowej próby nasz naród wyszedł zwycięsko. W związku z tym w roku szkolnym 2017/2018 zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania tego radosnego jubileuszu w ramach V edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Anny Leśkiewicz w Łużnej. Niech zatem czyny, dzieła i ludzie dla Niepodległej staną się tematem konkursów.

V edycja przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” objęta została Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Mottem wszystkich konkursów są słowa św. Jana Pawła II:

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”

1) Konkurs historyczny:

Powstańców droga do wolności. Polskie powstania narodowe 1794 – 1863.

2) Konkurs religijny:

Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi.

3) Konkurs plastyczny:

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży Biało – czerwono – dumnie i narodowo w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

4) Konkurs fotograficzny:

Oblicza ojczyzny. Fotograficzna ilustracja wiersza Tadeusza Różewicza.

5) Konkurs piosenki:

Konkurs Piosenki OPOWIEDZ MI MOJA OJCZYZNO.

Uczniowie z naszej szkoły:

Karol Chłopek, Krystian Sweder, Martyna Szatko, Zuzanna Kuca, Paulina Madej, Gabriela Gniewek, Konrad Kawa, Albert Kuca, Joanna Jaworska, Kacper Dochnal, Izabela Kołton, Agnieszka Żołądź, Alicja Merchut, Oliwia Michoń, Magdalena Jantoń, Patrycja Kozioł, Marcin Radoń, Emilia Klimek i Gabriela Bazuła

wzięli udział we wszystkich w/w konkursach zdobywając wyróżnia.