MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

MIĘDZYNARODOWY KONKURS

„KANGUR MATEMATYCZNY”

Jak co roku od wielu lat nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. W tym roku odbył się 15 marca 2018 r. i wzięło w nim udział 47 uczniów z klas od drugiej do siódmej. Rozgrywany jest on w sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Żaczek

klasy 2. szkół podstawowych;

Maluch

klasy 3. i 4. szkół podstawowych;

Beniamin

klasy 5. i 6. szkół podstawowych;

Kadet

klasy 7. szkół podstawowych i II gimnazjów;

Junior

klasy III gimnazjów, I liceów i techników,
I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;

klasy II i III liceów i techników oraz IV techników

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczono 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których  jedna jest poprawna.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu – „Dzień Kangura” stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na jak najlepsze wyniki, które poznamy dopiero w czerwcu. Wszystkim uczestnikom życzę wielu sukcesów.

Koordynator konkursu: Jolanta Sadowska