Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

APEL TUŻ PRZED FERIAMI

Zbliżają się ferie zimowe i potrwają do 23 lutego 2018 r. Funkcjonariusze Policji - dzielnicowi asp. szt. Zbigniew Cudak  i sierż. szt. Daniel Barnaś w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prowadzą działania prewencyjno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2018”. W ramach powyższych działań pojawili się też w naszej szkole. Podczas spotkania, policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać korzystając z zimowego wypoczynku. Udzielali również rad, dotyczących zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Przestrzegali przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic. Policjanci omawiali też zasady bezpiecznego podróżowania udających się na wypoczynek, właściwego zachowania się w górach, a także bezpiecznego przebywania w domu. Omówiony był także temat bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń wynikających z niefrasobliwego korzystania z Internetu.

Miłym podsumowaniem apelu było nagrodzenie słodkimi upominkami uczniów z najwyższą średnią ocen oraz 100 % frekwencją w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018.

Najlepszym uczniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku i bezpiecznych ferii.