"CUDOWNY CHŁOPAK" FILM KTÓRY UCZY

"CUDOWNY CHŁOPAK"

FILM KTÓRY UCZY

Dnia 7.02.2018r, uczniowie klas 5, 6, 7, 2 i 3 gimnazjum udały się do kina "Marzenie" na film "Cudowny chłopak".

Film opowiada historię chłopca, który urodził się ze zdeformowaną twarzą. Mimo wielu wątpliwości, po wielu latach nauki syna w domu, rodzice postanawiają wysłać go do szkoły ogólnodostępnej aby mógł przebywać z innymi dziećmi. Początkowo chłopcu ciężko jest odnaleźć się w nowym środowisku, ale z czasem wszystko się zmienia.

Wzruszający film poruszył niejednego twardziela i dał do myślenia wszystkim tym, którzy mieli coś na sumieniu (wyśmiewali, popychali, obgadywali "innych") i tym, którzy nie mieli odwagi stanąć w obronie inności. Z filmu płynie prosta, dobrze znana choćby z „Małego Księcia” nauka: prawdziwe piękno nosimy w środku.