KOLĘDNICY MISYJNI 2018

KOĘDNICY MISYJNI 2018

26 grudnia 2017 roku w Uroczystość Świętego Szczepan, a podczas Mszy świętej sprawowanej przez Księdza Proboszcza Stanisława Szałdę o godz. 1030, zostali rozesłani Kolędnicy Misyjni, którzy odwiedzili mieszkańców Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze. Stanowili oni 16 pięcioosobowych  grup dzieci i młodzieży.

Kolędnicy Misyjni zanieśli radość płynącą z przyjścia Syna Bożego do ludzi również mieszkańcom Domu Pogodnej Jesieni w Lisiej Górze.

Hasłem tegorocznego kolędowania były słowa: „E gonda Nzapa e mu singila!” –  w języku sango, co oznacza w języku polskim: „Tobie Boże dzięki, chwała!”

W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wspierali kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży i świeckich wśród dzieci z Czadu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Brazylii, Boliwii oraz Syrii i Libanu w ramach funduszu PDMD.

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2018 roku podczas Mszy świętej o godz. 1030 przeżywaliśmy Misyjny Dzień Dzieci, który był równocześnie podsumowaniem parafialnej Kolędy Misyjnej i okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim osobom zaangażowanym w Dzieło Kolędników Misyjnych: dzieciom, młodzieży, opiekunom oraz tym wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich mieszkań i serc Kolędnikom Misyjnym.

13 stycznia 2018 roku ponad 1800 kolędników misyjnych z całej diecezji tarnowskiej zgromadziło się w Kościele pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Tylmanowej, by wspólnie dziękować za czas tegorocznego kolędowania. W XX Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, zorganizowanym w Tylmanowej, z naszej Parafii uczestniczyło 45 osób. Z dziećmi spotkał się biskup tarnowski Andrzej Jeż. W swoim kazaniu ksiądz biskup ukazał trud kolędowania i szlachetność serc kolędników, która przekłada się na konkretną pomoc dzieciom z krajów misyjnych. „w ciągu 25 lat swojego działania Kolędnicy Misyjni z naszej diecezji pozostawili swój ślad od Wschodu po Zachód, na większości kontynentów, w 30 krajach świata. Chociaż sami nie wyjechali do tych krajów na misje, to jednak dotarli tam swoim duchem misyjnym, modlitwą i zorganizowaną pomocą materialną” – podkreślał biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Podczas spotkania w Tylmanowej rozstrzygnięto kilka konkursów. Nasza Parafia brała udział w konkursie „Spieszmy do Betlejem” - na najładniejsze stroje Kolędników Misyjnych, w którym zajęliśmy III miejsce.

Organizatorzy wyróżnili również Parafię w Lisiej Górze za obecność na każdym diecezjalnym spotkaniu Kolędników Misyjnych.