KOLEJNY SUKCES WOKALNY UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY!

KOLEJNY SUKCES WOKALNY

UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY!

19 stycznia 2017 roku, odbył się VI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych  IV – VII i gimnazjów. Konkursmiał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku.

Organizatorami Konkursu byli: Zespół Szkół w Gromniku oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego  - Oddział Tarnów. W rywalizacji uczestniczyło 47 uczniów.

Uczniowie byli podzieleni na 2 kategorie: szkoły podstawowe IV-VII  i gimnazja. W pierwszej kategorii wystąpiło 27 uczniów, a w drugiej - 20 uczniów. Zgodnie z regulaminem oceniane były: opanowanie pamięciowe, wymowa i intonacja, a także ogólne wrażenia artystyczne. W konkursie wzięły udział 3 uczennice naszej szkoły: Oliwia Dochnal, Oliwia Miś oraz Natalia Michalska.

Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 5 b Oliwia Dochnal, która zaśpiewała kolędę pt.: „Stille Nacht”.

I miejsce wyśpiewała uczennica klasy 5 c Oliwia Miś, kolędą pt.: „ Leise rieselt der schnee".

Uczennicom gratulujemy sukcesu.