„Teatr Kurtyna” z Krakowa zawitał do naszej szkoły!

23 października 2017 r. w do naszej szkoły zawitał „Teatr Kurtyna” z dwoma spektaklami profilaktycznymi.

Pierwszy z nich zatytułowany „Możesz odkryć siebie” przeznaczony był dla uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej. Poruszał tematykę związaną z zagrożeniami związanymi z zażywaniem, sięganiem po środki psychoaktywne (nikotynę, alkohol, narkotyki), uwrażliwiał na kwestie moralne. Miał również na celu rozwijać w dzieciach wrażliwość na potrzeby i trudności innych ludzi.

Drugie przedstawienie zatytułowane: „Zamknięty rozdział” przeznaczone było dla starszej grupy uczniów – klasy VII oraz II i III gimnazjum.  W spektaklu znalazły się elementy profilaktyczno-edukacyjne takie jak: profilaktyka antynikotynowa i antynarkotykowa, agresja i autoagresja, cyberprzemoc oraz przemoc emocjonalna i psychiczna.

Dziękujemy aktorom Teatru Kurtyna za wkład i wysiłek włożony w przygotowanie przedstawień prezentowanych w naszej szkole, a także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i uzależnień z Lisiej Góry za sfinansowanie tego przedsięwzięcia.