DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2017

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

27 października 2017 r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski. W Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej została celebrowana Msza św. z udziałem Pocztów Sztandarowych.

W nauce skierowanej do uczniów, rodziców i nauczycieli zgromadzonych w kościele ks. Tomasz Gołąbek przypomniał ponadczasowe wartości i ideały, jakim patronuje św. Jadwiga. W szkole uroczystą akademię ku czci Patronki rozpoczęto hymnem szkoły. Następnie złożoną wiązankę kwiatów przy tablicy upamiętniającej nadanie naszej szkole w dniu 27 X 2001 roku imienia św. Jadwigi Królowej Polski.

Wręczone zostały również nagrody książkowe laureatom wiedzy o Patronce szkoły. Święta Jadwigo, Perło narodu polskiego czuwaj nad polskim narodem, czuwaj nad uczniami naszej szkoły.

„Święta nasza królowo, Jadwigo, ucz nas dzisiaj (…) tej mądrości i tej miłości, którą uczyniłaś drogą swojej świętości. Zaprowadź nas, Jadwigo, przed wawelski krucyfiks, abyśmy jak ty poznali, co znaczy miłować czynem i prawdą (…) Raduj się, raduj się, matko Polsko! Gaude, mater Polonia! Amen.”

w homilii podczas kanonizacji św. Jadwigi Królowej, 8 czerwca 1997r.