Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką

Bezpieczna droga do szkoły

z Mrówką.

9 października 2017 roku uczniowie klas 1a i 1b uczestniczyli w spotkaniu z panią policjantką i „Panem Mrówką” w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”.

Najmłodsi z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali krótkiej pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Dowiedzieli się, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, gdy nie ma przejścia dla pieszych, jak zachować się na przejściu z sygnalizatorami oraz  jakie znaczenie mają elementy odblaskowe przypinane do ubrania czy plecaka.  Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, wykazały się dużą wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa na drodze.

Na zakończenie spotkania „Pan Mrówka” wręczał dzieciom upominki w postaci kamizelek odblaskowych i słodyczy. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, które przebiegło w miłej  atmosferze.