SPOTKANIE Z PISARZEM - WIESŁAW DRABIK

SPOTKANIE Z PISARZEM - WIESŁAW  DRABIK

4 października nasza szkoła miała zaszczyt gościć Wiesława Drabika, znanego i lubianego pisarza dla dzieci, autora blisko dwustu bajek. Książeczki pisane przez literata to pięknie ilustrowane, wierszowane, pouczające, a przede wszystkim lekkie i zabawne bajeczki. Właściciel kotki Frotki opowiadał skąd czerpie pomysły do książek, przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty swoich utworów, a dzieci dopowiadały rymowane zakończenia. Autor zadawał rymowane zagadki, a za prawidłowe odpowiedzi dzieci nagradzane były naklejkami i kolorowymi książkami.Dziękujemy za zorganizowanie tej sympatycznej wizyty Paniom z Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze, a na dalsze poznawanie i wspólne czytanie twórczości Pana Drabika zapraszamy także do biblioteki szkolnej.

Spotkanie było bardzo udane czego dowodem były dobre humory dzieci, ich opiekunów oraz samego mistrza pióra. Po zakończeniu prezentacji młodzi czytelnicy mieli możliwość otrzymania dedykację z autografem.