PRÓBNA EWAKUACJA 2016

PRÓBNA EWAKUACJA

28 września przeprowadzono w naszej szkole próbną ewakuację, której celem było praktyczne zastosowanie procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. O godzinie 1030, po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami, zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym ,,Procedura ewakuacji”, szybko i sprawnie opuścili budynek wyznaczonymi drogami ewakuacji. Wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły zdążyły się ewakuować na miejsce zbiórki, którym był przyszkolny parking. Nad bezpieczną ewakuacją czuwali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisiej Górze. Po przeprowadzonej przez strażaków kontroli budynku, informację o stanie ewakuacji przekazał dyrektorowi szkoły Jerzemu Sadłoniowi komendant straży Wojciech Taraszka.  Pan dyrektor przyjął meldunek, odwołał alarm i uczniowie mogli wrócić na zajęcia.

Ewakuacja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

Szkolny koordynator ds. bezpieczeństwa