• Odwiedziło nas: 1482065

UDZIAŁ UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W LISIEJ GÓRZE W TEGOROCZNYCH DOŻYNKACH

„A my się schylimy nad każdym bochenkiem”

UDZIAŁ UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W LISIEJ GÓRZE W TEGOROCZNYCH DOŻYNKACH

Dnia 30 sierpnia 2015r. w Wojniczu odbyły się Dożynki Powiatowe. W obchodach dożynkowych uczestniczyła młodzież Zespołu Szkół z Lisiej Góry, która przedstawiła krótki program artystyczny. Z Wojnicza wróciliśmy z lisiogórskimi gospodyniami, z drugim miejscem w kategorii „Wieniec religijny”, otrzymując dyplom i puchar.

Zboża z pól już sprzątnięte,

Tradycja więc każe,

By to godnie uczcili

Wszyscy gospodarze.

Młodzież z naszej szkoły

Też dzisiaj świętuje

I program artystyczny

Wam zaprezentuje.

6 września br. w Lisiej Górze odbyły się Gminne Dożynki, w których również braliśmy udział. Pięknie przystrojony stadion sportowy, wietrzna pogoda, barwne krakowskie stroje i program artystyczny przygotowany i przedstawiony przez naszych uczniów, zaowocował piękną, dożynkową uroczystością, prawdziwym świętem plonów, będącym ukłonem w kierunku pracy rolników, gospodyń i gospodarzy. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w kultywowaniu tradycji i symbolicznym dzieleniu się chlebem z mieszkańcami gminy Lisia Góra.